Ceny štěňátek

Ceny štěňátek z naší chovatelské stanice se liší dle unikátního zbarvení, každé štěňátko je něčím výjimečné a nespletete si ho s jiným… …

Vybrat si u nás ještě může jak zájemce o budoucího šampióna výstav, jako např. štěňátko Adistar,….tak i zájemce o domácího mazlíčka bez výstavních ambicí, jako např. štěňátko Akim.

Všechna naše štěňátka však byla na základě kontroly vrhu z KSSP (Klub švýcarských salašnických psů), která proběhla 7.11. 09, vyhodnocena jako standardní a velmi pěkná :) ….všechna tak mají stále předpoklad být zbonitována a uchovněna, na všechna bez výjimky budou vystaveny papíry původu. Všechna se tak mohou v případě zájmu majitele zúčastňovat výstav, některá s většími, jiná s menšími šancemi na vítězství.

Nemusíte se však jejich standardního ohodnocení bát, ….vzhledem k tomu, že naše chovná stanice nebyla prvoplánově založena pro dlouhodobý prodej a naše živobytí, štěňátka nabízíme za velmi přijatelné ceny, samozřejmě s přihlédnutím ke skutečnosti, že všechna jsou tzv. „papírová“ a po vynikajících rodičích bez jakýchkoli problémů s rentgeny kyčlí a kloubů.

Co získáváte koupí papírového štěňátka z naší chovatelské stanice?

1) máte jistotu, že před nakrýváním byl brán pečlivý zřetel na výběr vhodných „ženichů“ a „nevěst“, vše v konzultaci s poradci chovu salašnických psů,..viz www.kssp.cz

2) dozvíte se veškeré informace o rodičích štěňátka včetně rentgenů kyčlí, kloubů, úspěchů na klubových výstavách, pravidelných veterinárních kontrolách,..atd….

3) zjistíte, že štěňátka byla od narození živena kvalitními granulemi (u nás např. Hills, Royal), která jsou sice cenově výrazně nákladnější než jiná krmiva, ale svým složením pro vývoj štěňěte nesmírně důležitá. Samozřejmostí jsou pravidelné kontroly na veterinární stanici, odčervení, první vakcinace, tetování a následná kontrola vrhu poradkyní chovu

4) V neposlední řadě Vám budou na každé štěňátko poskytnuty již zmíněné doklady původu (papíry), které Vám v případě úspěšné bonitace umožní zúčastňovat se chovatelských výstav, komunikovat jej v klubových časopisech, využívat poradenství klubu , získat doporučení o vhodných možnostech nakrývání s vhodnými protějšky, aby nedocházelo k nezdravému křížení, možnost zúčastňovat se klubových akcí….….atd ……

Navíc

…….u fenek Vám papíry poslouží k odchovu dalších papírových štěňátek (což Vám při prodeji následně umožní získat zpět původně vložené vyšší investice do papírové fenky)

….. u pejsků pak můžete úspěšně dobývat vítězství na mezinárodních, ale i klubových výstavách, či pejska nabízet k nakrývání novým či stávajícím chovatelům

Závěrem bych tak chtěl říci, že ať už si vyberete jakékoli štěňátko, vězte, že budou z naší chovatelské stanice po výborných rodičích, jsou u něj známy veškeré informace o jeho původu, úspěšně prošla pravidelnými kontrolami na veterinárních stanicích a bylo o ně od narození výborně postaráno ( no, možná byla až příliš rozmazlována).

V každém případě Vám přejeme v případě zájmu dobrý výběr vašeho domácího mazlíčka – nového člena rodiny – a mnoho šťastně prožitých chvil, které Vám toto úžasně společenské a skutečně výjimečné plemeno (vhodné zvláště do rodin s dětmi) nabízí.

Přijďte se k nám podívat a vybrat si

S pozdravem Martin Liška

--------------------------------------------------------------------------------- P.S. Pro ty , co zajímá více …

Čím je tvořena cena papírového štěňátka?
Tak v prvé řadě jde samozřejmě o samotné náklady spojené s odchovem jako jsou již zmíněné investice do kvalitního krmiva, vakcinací, veterinárních kontrol, klubových registrací,….…velkou částku také tvoří odměny majitelům pejsků za úspěšné nakrytí,…….tyto náklady je možné označit za fixní a stejné pro každé štěňátko.

Variabilní složkou je pak potenciál štěňátka pro další chov, případně šance na dobrá úmístění při výstavách,….dá se říci jeho „předpisová dokonalost“….dle ní bývají pak štěňátka rozdělena do kategorie „standardní“ a „nestandardní“.

Standardní či nestandardní štěňátko?

Štěňátko vykazující věškeré důležité znaky standardu Velkého švýcarského salašnického psa, i případné tolerance jako jsou např. některé bílé znaky na šíji, je označeno za standardní. U něj je rozhodně velká pravděpodobnost následných vystavovatelských úspěchů , přestože k titulu šampióna vede následně ještě dlouhá cesta (dobré výsledky bonitace, správné předvedení, charakter, pohyb…..atd), všechna hlavní zbarvení, srst, oči, ocásek, zoubky …atd mají v pořádku dle předpisových standardů plemene.

Štěňátko, které naopak vykazuje určité nestandardní prvky (např. nadbytek bílých znaků, zejména v tzv. masce, ,….., delší „ponožky“, nestandardní skus, modré oči, zalomený ocásek,…atd) bývá označeno za nestandardní. Takové štěňátko není „ošklivější“, naopak pro někoho může být tím nejkrásnějším a nejroztomilejším. …. budou na něj standardně vystaveny „papíry“, …… bude však mít samozřejmě menší šanci být úspěšně zbonitováno a zúčastňovat se klubových výstav či na nich uspět.